4 fakty o dobrym starcie platformy LepszaPraca.pl

Niemal 100 000 zł w nagrodach, kilkuset aktywnych polecających. Nasza rewolucyjna platforma rekrutacyjna LepszaPraca.pl wystartowała w Dzień Dziecka. Już teraz możemy się pochwalić wynikami, które nas bardzo cieszą.

Miesiące prac programistycznych, tygodnie planowania, dni napięcia do startu… To wszystko za nami. Nie ukrywam, że przygotowując się przed oficjalnym odpaleniem platformy rekrutacyjnej LepszaPraca.pl mieliśmy wiele oczekiwań i kilka obaw. Na szczęście nasz start przebiegł płynnej, niż odpalenie SpaceX, a takie media, jak Business Insider chętnie nam kibicują.

Fakt 1: pracodawcy chcą oferować lepszą pracę i nagrody za polecenie

Przygotowując narzędzie ułatwiające rekrutację społecznościową zastanawialiśmy się, czy przedsiębiorcy są już na to gotowi. Kilkadziesiąt telefonów później wiedzieliśmy już, że TAK!

W dniu startu mieliśmy ponad 250 ofert od starannie wyselekcjonowanych firm. Przedsiębiorcy i pracownicy działu HR zdecydowali się wyznaczyć 50 nagród za polecenie im wyspecjalizowanego pracownika. Obecnie suma nagród sięga już niemal 100 000 zł. Te pieniądze są w zasięgu reki każdego, kto jest skłonny polecić idealnego kandydata. To może być znajomy ze studiów, koleżanka ze szkolnej ławki, może też być to jedna z osób, które rekruterzy pracujący na zlecenie mają w swoim katalogu.
W dniu 06.06. 156 firm było gotowych na to, by sprawdzić, jak działa rekrutacja 4.0.

Fakt 2: wszyscy są zainteresowani rewolucją w rekrutacji

Odzew na nasze działania jest bardzo pozytywny. Zarówno zwykli obywatele, jak i rasowi rekruterzy chętnie sprawdzają i polecają nagradzane oferty z naszej platformy. W pierwszych godzinach działania strony lepszapraca.pl odwiedziło nas 660 osób (tzw. Unikalnych użytkowników), po trzech dniach przekroczyliśmy liczbę 5 500 użytkowników. Na każde 25 poleceń pojawiało się u nas ponad 1,5 tysiąca osób zainteresowanych.
Wciąż czekamy na pierwszą udaną rekrutację, ale sami – znając realia rynku – wiemy dobrze, że to kwestia nie godzin i dni, a tygodni.
Ponieważ platforma LepszaPraca.pl oferuje wiele udogodnień tak dla pracodawców, jak i dla rekruterów i kandydatów – w tym łatwe zarządzanie CV, planowanie spotkań – nie brak osób, które chętnie się rejestrują.

Fakt 3: chcecie być z nami na bieżąco

Staramy się skracać dystans i budować dobre relacje. Tym bardziej cieszy nas, że już po 5 dniach od odpalenia platformy przekroczyliśmy liczbę 500 fanów na Facebooku. To dla nas świetny wynik, wreszcie nie każdy chce codziennie rozmawiać o lepszej pracy… a jednak. Do porannej kawy przeglądacie oferty promowane nagrodami za polecenie, wieczorami sięgacie po teksty, które publikujemy na naszym blogu. Codziennie dołączają nowi twitterowicze, którzy sprawdzają, o czym tam ćwierkamy. Nasze relacje na Periscope też cieszą się zainteresowaniem użytkowników, dlatego zamierzamy regularnie pojawiać się także i tam.

Fakt 4: nasz raport “Rekrutacja 4.0” cieszy się dużym zainteresowaniem

Z okazji odpalenia platformy rekrutacyjnej LepszaPraca.pl przygotowaliśmy wspólnie z Sotrenderem i Combine raport poświęcony zmianom na rynku pracy, rekrutacji społecznościowej, roli sieci znajomości, znaczeniu poleceń pracowniczych i wadze marki pracodawcy (Employer Branding). O wszystkich tych tematach zamierzamy opowiedzieć więcej już niebawem.

Wkrótce pochwalimy się naszymi kolejnymi sukcesami i opowiemy o pozostałych kanałach komunikacji w internecie.

Tymczasem zapraszamy do sprawdzania. Wiecie, że za polecenie programisty znającego biegle C++ we Wrocławiu, albo za znalezienie kandydata na weterynarza w Trzebnicy możecie otrzymać nawet kilka tysięcy zł nagrody za polecenie?

Do Dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *