Poznaj lepszego pracodawcę #2 – Katalog-ABC Sp. z o.o.

praca w sprzedaży

Chcesz stać się ważną częścią nowego zespołu specjalistów? Lubisz pracować z ludźmi, którzy wolą rozwiązywać problemy, niż je stwarzać? Poznaj Katalog-ABC, nową markę na rynku usług.

 Nasza firma powstała z czystej frustracji, gdy okazało się że bardzo trudno jest znaleźć dobre i zaufane firmy w naszej okolicy – wyjaśnia Niall O’Hanlon, współzałożyciel katalogu-ABC.

Wspomina, że bezpośrednim impulsem do stworzenia nowego biznesu była budowa własnego domu.
– Szukałem w internecie sprawdzonych wykonawców oraz dostawców, jednak firmy o których mogłem poczytać mieściły się w tylko w dużych miastach takich jak Wrocław czy Kraków. Nie znalazłem ani jednej firmy w mieście na którym mi zależało, czyli w Głogowie – opowiada Niall i dodaje, że z podobną sytuacją zetknął się jego wspólnik, Dariusz, który szukał lokalnej firmy, potrafiącej odblokować jego smartfona.
– Co prawda Dariusz miał więcej szczęścia i znalazł dane jednej firmy w Głogowie, jednak okazało się, że nie prowadziła ona już działalności od ponad czterech lat! Podobnych historii o nieaktualnych lub niekompletnych informacji o firmach lokalnych słyszeliśmy już bardzo dużo i postanowiliśmy coś z tym zrobić!

2016-08-26 11.56.28

Zanim Niall i Dariusz założyli Katalog-ABC, byli zaangażowani w inne biznesy. Na każdym kroku przekonywali się, że firmy proponujące swoje usługi reklamowe nie potrafiły udowodnić, że to właśnie one dostarczają im klientów. Pomimo braku wyniku nie miały jednak problemu, aby naliczać wysokie opłaty za takie usługi.
– Obserwując rynek, przekonaliśmy się że, wiele przedsiębiorców zgadza się z nami i również ich takie sytuacje frustrują w codziennym życiu – uzupełnia O`Hanlon.

Na podstawie tych doświadczeń dwójka przedsiębiorców z Głogowa zdecydowała, że skoro nikt nie potrafi zaoferować produktu lub narzędzia, które spełniałoby potrzeby zarówno użytkowników jak i przedsiębiorców na szczeblu lokalnym – trzeba samemu stworzyć taki produkt. Ich produkt odniósł sukces w Głogowie, dlatego Katalog-ABC rozszerza obecnie zakres usług portalu.

Właśnie dlatego szukamy świetnych ludzi, którzy pragną rozwijać ten biznes z nami. Naszym celem jest stworzenie świetnego zespołu, który dzięki wsparciu będzie się szybko rozwijał, a poszczególni pracownicy będą osiągali kolejne awanse.

Ścieżka jest bardzo przejrzysta. Z Sales Specialist awansujesz na Senior Sales Specialist, oczywiście awans wiąże się z podwyżką podstawy oraz prowizji, później na Team Leadera, aby w końcu objąć stanowisko Sales Area Managera, który zarządza nawet kilkunastoosobowymi osobowymi zespołami – opowiada Niall.

W pierwszym tygodniu pracy w firmie Katalog-ABC pracownik przejdzie trening sprzedażowy. Potrwa on dwa dni i ma za zadanie przybliżyć wiedzę o samej firmie, jej filozofii, produkcie, oraz o procesie sprzedaży.
– Nauczymy cię też jak najlepiej budować i rozwijać sieć własnych kontaktów i klientów. Edukacja nowych pracowników jest dla nas bardzo ważna, ponieważ dobrze wyszkoleni specjaliści osiągają lepsze rezultaty, dzięki czemu mogą szybko awansować i zarabiać coraz więcej pieniędzy – z przekonaniem mówi współzałożyciel firmy. Kolejne trzy dni w pracy to czas na towarzyszenie bardziej doświadczonym kolegom w terenie.
– Chcemy mieć pewność, że jako nowy pracownik uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania, a po skończonym wdrożeniu będziesz potrafił pracować w bliskiej i efektywnej relacji z naszymi klientami.

W drugim tygodniu nowi pracownicy mogą liczyć na wsparcie, pierwsze opinie o swoich działaniach, treningi, które pozwolą ugruntować zdobytą wiedzę i rozwijać umiejętności tak, by bez problemu móc awansować na stanowisko Senior Sales Specialist. Z czasem specjaliści zainteresowani rozwojem swojej kariery będą mogli dołączyć do programu liderów.

Praca w sprzedaży

– Wraz z moim wspólnikiem wierzymy, że jeśli będziemy pomagać naszym zespołom w osiągnięciu sukcesu to cała firma, osiągnie go wspólnymi siłami – wszystko zaczyna się od naszych pracowników. Budowanie świetnego zespołu i kultury organizacyjnej jest podstawą stworzenia udanego biznesu dla naszych pracowników, naszych użytkowników i naszych klientów – przyznaje Niall O`Hanlon.

W firmie Katalog-ABC dobrą praktyką są cotygodniowe rozmowy podsumowujące i spotkania z członkami poszczególnych zespołów.
– Ponad to inwestujemy w treningi oraz programy rozwoju kariery. Nasi Sales Specialist uczestniczą w różnych zewnętrznych konferencjach (np. X Ogólnopolska Konferencja Szefów Sprzedaży), jednak wraz z rozwojem chcemy organizować własne treningi oraz gale z nagrodami dla naszych najlepszych zespołów sprzedażowych. Specjalnie dla odnoszących sukcesy pracowników, którzy uzyskają awans na Senior Sales Specialists, planujemy zapewnienie samochodów firmowych.

praca w sprzedaży

Katalog-ABC to firma, która wierzy w swoich pracowników. Założycielom zależy na tym, by zbudować świetny zespół, w którym każdy będzie mógł czuć dumę z dokonań – zarówno swoich, jak i reszty grupy.

Katalog-ABC prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko mobilnego specjalisty ds. sprzedaży w Zielonej Górze i Lesznie. Aplikuj albo poleć znajomego i odbierz nagrodę 1000 PLN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *