Poznaj lepszego pracodawcę #1 – Kaemmerer Polska Sp. z o.o.

praca dla inżyniera

Zawsze marzyłeś o tym, by projektować dla najważniejszych marek w branży motoryzacyjnej? A może chciałeś zmienić swoje życie i wyjechać do słonecznej Kalifornii? Współpracująca z platformą LepszaPraca.pl firma Kaemmerer pozwala ci zrobić to wszystko i dodatkowo rozwijać się zawodowo w dobrej atmosferze.

Praca dla inżyniera

Kaemmerer AG założono w 2000 roku w Stuttgarcie, mieście słynącym ze swej kreatywnej atmosfery. Dziewięć lat później zarząd firmy zdecydował się na to, by otworzyć swój pierwszy polski oddział we Wrocławiu.

Od samego początku głównym obszarem działań firmy była branża motoryzacyjna, w szczególności zaś projektowanie i rozwój elementów pojazdów (interior & exterior), maszyn, elektroniki pokładowej czy systemów kinematycznych.

Specyfiką pracy w Kaemmerer jest różnorodność prowadzonych projektów – podkreśla Prezes Zarządu – Thomas Hansla – dzięki temu, nasi konstruktorzy posiadają szeroką wiedzę techniczną w obszarze prowadzonych projektów.

Nasi pracownicy pracują z najlepszymi i dla najlepszych. Projektujemy dla takich firm jak: VW, Porsche, Audi, BMW, Daimler czy GM. Część z nich realizowana jest bezpośrednio u nas w biurze, część u klientów, których mamy w różnych częściach świata: Niemczech, Meksyku, USA, Anglii czy Indiach. Elementy naszej konstrukcji odnaleźć możecie m.in. w Porsche Panamera, Maserati Quattroporte, Alfa Romeo Giulia, BMW Gran Turismo.

Praca dla inżyniera

Kaemmerer Polska, oprócz projektowanie, aktywnie wspomaga branżę motoryzacyjną na inne sposoby. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazujemy wrocławskiemu zespołowi Racing Team, który swoim bolidem odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. Warto dodać, że w gronie naszych długoletnich pracowników mamy również osoby, które wywodzą się z tej organizacji – mówi Klaudia Saferna HR & Recruitment Manager.

Praca dla inżyniera

Pracownikom firmy Kaemmerer przyświecają trzy podstawowe zasady: odpowiedzialność, szczerość i szacunek.

Bardzo ważnym jest dla nas aby nasi pracownicy utożsamiali się z naszymi wartościami i tym samym z firmą. Doceniamy i zachęcamy ich do własnej inicjatywy i wychodzenia z pomysłami, a także zależy nam na ich rozwoju – wyjaśnia Klaudia Saferna.

Dlatego właśnie stworzyliśmy w naszej firmie Program Liderski, dzięki któremu uczestniczy zdobędą niezbędne kompetencje do prowadzenia nie tylko projektów ale również zespołów. I w przyszłości takie stanowiska będą u nas zajmować.

Praca dla inżynierów
Niezmiernie ważna jest dla nas atmosfera, która panuje w biurze i relacje miedzy pracownikami. Świętujemy razem urodziny, bawimy się również wspólnie na organizowanych przez firmę eventach- wyjazdach integracyjnych czy imprezach świątecznych. Dbamy również o zdrowie naszych pracowników nie tylko zapewniając kartę multisport, ale również codziennie świeże owoce czy smoothie.
Każdy nowy pracownik może liczyć na wsparcie swojego bezpośredniego przełożonego jak i całego zespołu. Ponieważ mamy wdrożony proces onboardingu od pierwszych dni wie, czego się od niego oczekuje, jak będzie wyglądała jego praca, a także poznaje od środka naszą firmę – puentuje Klaudia Saferna.

Kaemmerer Polska prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko Konstruktorów Catia V5 oraz Lead CAD Designerów. Aplikuj albo poleć znajomego i odbierz wysoką nagrodę! 

One thought on “Poznaj lepszego pracodawcę #1 – Kaemmerer Polska Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *