Przykładowe CV. 5 kreatywnych pomysłów: od infografiki do gry wideo

Dobre CV powinno być nie tylko poprawnie napisane i zawierać starannie dobrane informacje na nasz temat. By wyróżnić się na tle innych kandydatów najbardziej kreatywne osoby sięgają po niestandardowe rozwiązania i tworzą CV, które potrafią zaskakiwać i urzekać!

Tak jak nie przychodzi się na rozmowę rekrutacyjną w dresie, tak samo nie wysyła się byle jakiego CV . Życiorys, który chcesz zaprezentować pracodawcy powinien być dopasowany do stanowiska, na które aplikujesz. Ważne jest zarówno twoje doświadczenie i umiejętności, jak też to, że się wyróżniasz. Dziś podsuwamy kilka inspirujących pomysłów na dobre CV.

Przykładowe CV minimalistyczne

Erick Bar jest projekt managerem z Tel Avivu. Swoje doświadczenie postanowił przedstawić w formie zgrabnej infografiki. Takie CV, choć wygląda bardzo ciekawie, niewiele mówi o kompetencjach kandydata. Erickowi udało się rozwiązać ten problem, w sekcji ONLINE umieścił link do swojego profilu na LinkedIn, gdzie szczegółowo opisał wszystkie stanowiska na których pracował, tak aby zainteresowany pracodawca mógł lepiej poznać jego kompetencje.

Jak napisać CV

Jest to ciekawe podejście do aplikacji, ponieważ takie CV pozwala nam się wyróżnić. A gdy już znajdziemy zainteresowanych pracodawców, kierujemy ich na całkowicie osobną stronę, która jest bardziej merytoryczna i dokładnie przedstawia nasze doświadczenie oraz osiągnięcia.

Bardzo ważne przy pisaniu CV jest odpowiednie opisanie doświadczenia oraz unikanie popularnych błędów, na które uczuleni są rekruterzy. Jeśli potrzebujesz fachowej porady, koniecznie przeczytaj: Jak poprawnie napisać CV?

Dobre CV może być duże. Bardzo duże…

Czasami rozmiar ma znaczenie. Zadziałało to w przypadku Łukasza Jakóbiaka. Kilka lat temu, gdy nie był jeszcze znanym YouTuberem oraz mówcą motywacyjnym zasłynął tym, że przed siedzibą jednej z warszawskich firm wywiesił gigantyczne CV. Choć wymarzonej pracy nie dostał, na brak ofert nie mógł narzekać. Dzwoniono do niego z różnych przedsiębiorstw, w których pracodawcy docenili jego pomysł oraz odwagę.

Jak napisać CV?

Dzięki tej akcji zyskał on spory rozgłos w internecie oraz nawet dostał się do jednej z telewizji śniadaniowych. Czy może być lepszy sposób na potwierdzenie swoich umiejętności PR-owych, niż na własnym case study?

CV artystyczne

Gdy chcesz się wyróżnić najlepiej zrób to wyrażając własny styl. Monika Gomes w swoim CV podkreśla swój charakter poprzez autorskie rysunki oraz wyjątkową oprawę graficzną. Takie CV przykuwa uwagę, więc najprawdopodobniej każdy rekruter pościęci mu więcej, niż standardowe 10 sekund.

Jak napisać dobre CV?

Autorskie CV poza niezbędnymi informacjami, pozwalają na pokazanie naszej osobowości. Przyszły pracodawca może dzięki temu ocenić, czy dobrze wpasujemy się w kulturę i środowisko pracy danej firmy.

Wideo CV, czyli działanie na szeroką skalę

Tworząc CV, możemy skupić się na przekazaniu informacji lub możemy stworzyć materiał, który poza kompetencjami pokaże coś więcej. Wideo daje nam taką możliwość i pozwala bardziej zaangażować odbiorcę w przekazywane treści. Dodatkowo CV w formie wideo mają szansę stać się viralowymi hitami docierając do setek tysięcy ludzi na całym świecie!

Jako przykład podam wideo Oli z Londynu, która szukając pracy poszła własnie tą drogą – jej wideo ma już ponad 100 tysięcy wyświetleń! Taki wynik jest praktycznie nie możliwy do osiągnięcia, gdy rozsyłamy CV w tradycyjny sposób, jednak nie zawsze duża liczba odsłon przekłada się na realne wyniki.

Interaktywne CV

Robby Leonardi jest wielobranżowym grafikiem i projektantem mieszkającym w Nowym Jorku. Swoim CV przypominającym popularna grę Super Mario Bros zapewnił sobie uwagę mediów z całego świata oraz znalazł pracę w takich firmach jak Fox, Speed TV, FX Networks, myNetworkTV, and G4. Zarówno pomysł jak i wykonanie są świetne. Dzięki temu CV Robby’ego z przyjemnością się przegląda.

Jak napisać CV

Jesteś programistą, grafikiem lub specjalistą od marketingu? Pokaż swoje umiejętności w akcji, a zawsze będziesz o krok przed tymi którzy wolą je tylko opisać. Dodając do CV coś osobistego wyróżniasz się z tłumu, dzięki czemu zwiększasz swoje szansę na zatrudnienie.

Dobre CV to tylko jeden z elementów, które pozwolą ci znaleźć lepszą pracę. Zanim aplikujesz na dane stanowisko sprawdź też, jak wygląda środowisko pracy w danej firmie. Zobacz, jak to robią najlepsze przedsiębiorstwa na świecie! Przeczytaj nasz tekst. Zajrzyj na LepszaPraca.pl i przekonaj się, który z naszych pracodawców ma dla ciebie idealne oferty pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *