Jak zdobyć idealnego pracownika z pomocą platformy LepszaPraca.pl?

Aby efektywnie poszukiwać nowych pracowników, oprócz inwestycji w Employer Branding należy również pochylić się nad innowacyjnymi sposobami dotarcia do najlepszych kandydatów.

Nowością w świecie HR jest Rekrutacja 4.0, która oprócz tradycyjnego umieszczania na platformie ofert pracy, wykorzystuje media społecznościowe i bezpośrednie polecenia do aktywnego poszukiwania kandydatów. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy, kto posiada znajomych, może zostać rekruterem. Jest to świetny sposób na dodatkową pracę, gdzie za udaną rekrutację możemy zgarnąć nawet 10 000 zł. Dla pracodawców taka forma jest ścieżką dotarcia do biernych kandydatów.

Jak więc wykorzystać siłę takiej formy we własnej firmie? Z pomocą przychodzi platforma LepszaPraca.pl, na której pracodawcy mogą wykorzystać crowdsourcing do poszukiwania najlepszych pracowników.

Dziś podpowiemy jak w kilku krokach stworzyć wyróżniający się profil firmy oraz uruchomić największą sieć rekruterów w Polsce!

1) Pierwsze co musimy zrobić, to wejść na platformę LepszaPraca.pl i dokonać rejestracji.

LepszaPraca1

2) Po kliknięciu przycisku „dla pracodawców” pokaże się nam formularz rejestracyjny oraz krótkie animowane wideo, które w przystępny sposób wytłumaczy nam jak działa platforma. Jeśli jeszcze nie do końca rozumiemy koncepcję platformy, warto posłuchać przyjemnego głosu lektora, który wszystko nam wytłumaczy. Do rejestracji nie polecamy używać adresów imiennych. Dużo lepiej sprawdzi się użycie maila firmowego dla działu HR, np. “[email protected]”.

LepszaPraca2

3) Gdy przejdziemy proces rejestracji, zaakceptujemy regulamin i politykę prywatności, musimy aktywować nasze konto. Wystarczy kliknąć w link aktywacyjny wysłany automatycznie na adres e-mail podany w zgłoszeniu. Wiadomość z linkiem powinna pojawić się na skrzynce w ciągu kilku minut od założenia konta.

LepszaPraca1

4) Gdy aktywujemy konto bardzo ważny jest kolejny krok, czyli uzupełnienie informacji o pracodawcy. Czy wiesz, że ponad 50% wszystkich kandydatów na platformie LepszaPraca.pl, sprawdza profil pracodawcy zanim zdecyduje się aplikować na dane stanowisko? Dlatego nie zapomnij dodać logo firmy i krótkiego opisu. Ta czynność bardzo mocno wpływa na postrzeganie pracodawcy jako wiarygodnego i ciekawego. O tym jak stosować Employer Branding pisaliśmy już na naszym blogu – na przykład tutaj.

LepszaPraca4

5) Gdy wypełniliśmy już wszystkie informacje o naszej firmie, należałoby dodać pierwszą ofertę. Na naszej platformie jest to bardzo intuicyjne – wystarczy kliknąć w przycisk „dodaj ofertę”. Następnie musimy wypełnić formularz. Ważne, aby dokładnie opisać proponowane stanowisko, nasze wymagania oraz co oferujemy w zamian. Im więcej informacji podamy na tym etapie, tym lepszych kandydatów otrzymamy.

LepszaPraca5

6) Jeśli chcemy dotrzeć do kandydatów biernych, na samym końcu powinniśmy ustalić Stawkę za naszego specjalistę. Aby nasza oferta była atrakcyjna dla rekruterów, trzeba realnie wycenić dane stanowisko – w razie problemów, pomocą służą nasi specjaliści. Jeśli ustalamy Stawkę, publikacja ogłoszeń jest bezpłatna, a płacimy tylko za efekt – dopiero po zatrudnieniu poleconego kandydata! 

LepszaPraca9

7) Po wprowadzeniu wszystkich informacji będziemy mieli szansę na podgląd oferty jeszcze przed publikacją. W ten sposób zyskujemy szansę na wyłapanie literówek i sprawdzenie, czy oferta wygląda tak jakbyśmy sobie tego życzyli.

Szukam pracy

8) Jeśli wszystko wygląda dobrze możemy śmiało publikować ofertę i uruchomić ogólnopolską sieć rekruterów!

Szukam pracy

9) Aby jeszcze bardziej wyróżnić się spośród konkurencji zalecamy uzupełnić zakładkę „O firmie”.
Jest to prosty sposób na kolejną reklamę w sieci, który umożliwia pokazanie firmowego środowiska potencjalnym kandydatom. Warto zatem poświęcić dodatkowe pięć minut na dodanie ciekawego opisu naszej firmy, filmów wideo pokazujących wnętrza i pracowników, którzy opowiadają o kulturze pracy w firmie. Jeśli dysponujesz innymi filmami – na przykład edukacyjnymi, albo dokumentujące realizację jakiegoś projektu – to właśnie tutaj możesz je podlinkować. Pokaż, że jesteś wyjątkowy!

LepszaPraca8

W tych dziewięciu krokach przeszliśmy całą drogę od rejestracji na platformie LepszaPraca.pl do publikacji pierwszej oferty. Teraz pozostaje już tylko czekać na pierwsze aplikacje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *