Jak zarobić 10 000 zł polecając pracę znajomemu?

Są różne sposoby na zdobycie fortuny. Można inwestować na giełdzie, sprzedawać ludziom genialny produkt, o którym nigdy nawet nie śnili, można brać udział w loteriach… Tak czy inaczej – zawsze trzeba zrobić pierwszy krok, a potem drugi i trzeci.


Dzięki platformie rekrutacyjnej LepszaPraca.pl pierwsze 10 000 zł możecie zarobić nie wstając od komputera, a nawet nie dokładając na bok smartfona. Jak to zrobić?

Wchodzicie na platformę LepszaPraca.pl i wybieracie opcję “Dla polecającego”. Jeśli odwiedzacie nas po raz pierwszy – obejrzycie prosty film animowany wyjaśniający jak zdobyć Nagrodę za Polecenie.

Następnie szukacie interesujących Was nagród. Akurat wczoraj jeden z pracodawców zdecydował sie wyznaczyć niemałą kwotę, bo aż 10 000 zł za polecenie mu idealnego kandydata na stanowisko Administratora Big Data – posłużymy się więc jego przykładem.

Co trzeba zrobić, by zgarnąć dziesięć tysięcy?

Rozejrzyjcie się najpierw po swoich znajomych. Może studiowaliście z kimś, kto zna dobrze środowisko Linuxa, wie, jak konfigurować i administrować narzędziami do przetwarzania Big Data (czyli olbrzymich zbiorów informacji), takich jak Hadoop, Kafka, Spark, czy Cassandra oraz automatyzować procesy przy użyciu Puppeta lub Ansible? Wiem, nie zawsze rozmawiamy o takich sprawach z kolegami, nie wszystkie dziewczyny przy kawie rozprawiają o zabezpieczeniach takich jak Kerberos. A jednak… Jeśli studowaliście razem na wydziałach ukierunkowanych na nauki ścisłe, macie zaprzyjaźnionych administratorów – oni powinni znać kogoś, kto to potrafi, albo kogoś, kto zna kogoś, kto umie to robić.

Co trzeba zrobić, aby polecić taką ofertę i zdobyć nagrodę za polecenie?

Klikacie duży, niegroźny przycisk w pomarańczowym kolorze z napisem “POLEĆ TĘ OFERTĘ I ODBIERZ 10 000 zł”. Uwaga! Aby wszystko przebiegło jak należy, musicie koniecznie się zalogować/zarejestrować (musimy wiedzieć, że to właśnie WASZ znajomy został zatrudniony), ta formalność zajmie tylko chwilę, a niektóre dane możecie uzupełnić później.

lepszapraca.pl poleć ofertę

Kiedy już wyświetli się okienko do polecania – wybieracie najwygodniejszą opcję dzielenia się informacją o ofercie. Aby przesłać ofertę wybranym osobommożecie przekopiować link do wiadomości prywatnej lub skorzystać z opcji wysłania e-maila. Pozwalamy nawet na to, by wykorzystać QRcode aby zeskanować go smartfonem i wysłać do kogoś SMS-em.

Ważne, aby wasze polecenie dotarło do właściwych osób. Warto też porozmawiac z tymi osobami i dopilnować, aby faktycznie aplikowały. Jeśli spełnią oczekiwania pracodawcy i zostaną zatrudnione – 10 000 zł trafi na wasze konto. To całkiem miła perspektywa. Prawda?

Jeśli nie jesteście pewni, czy otaczają was administratorzy Big Data, możecie po prostu wrzucić ofertę z linkiem z okienka polecenia na swoją tablicę facebookową z informacją, że taka praca szuka człowieka. Warto zaryzykować. Warto szukac i namawiać. O tym, że warto zarobić w tak prosty sposób chyba nie musimy tłumaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *